Immobilizer Anahtar Kopyalama Neden Gereklidir?

Immobilizer Anahtar Teknoloji geliştikçe, anahtar ve kilit sistemleri de gelişim gösteriyor. Özellikle araçlar için imal edilen kilit sistemleri, günden çok daha başarılı bir güvenliğe sahiptir. Geleneksel araç kilit sistemleri, çok kolay bir şekilde ele geçiriliyor ve aracın çalışması sağlanıyordu. Bu durum, araç hırsızlığını artırıyordu. Hırsızlığın önlenebilmesi için direksiyon kilitleri ve sesli alarm gibi sistemler kullanılıyordu. Ancak bu geleneksel sistemlere artık gerek kalmadı. Çünkü çoğu araçta immobilizer kilit sistemi yer alıyor.

Immobilizer Anahtar

Immobilizer Anahtar ne demek?

 

Bazı ülkelerde immobilizer kilit sisteminin araçlarda kullanılması zorunludur. Ülkemizde, böyle bir zorunluluk söz konusu değildir. ancak imal edilen araçların hepsinde ilgili sisteme yer veriliyor. Sistem, çiplidir ve her aracın kendisine has bir çipi vardır. Bu çip sayesinde, düz kontak yaparak aracın çalıştırılması veya farklı araç anahtarları kullanarak ateşleme sistemin devreye sokulması mümkün olmuyor. Anahtar üzerindeki çipin ve kontak sistemindeki yazılım uyuşması, ateşleme sisteminin çalışması için şarttır.

Durum böyle olunca, hırsızlık gibi girişler de söz konusu olmuyor. İmmobilizer sisteminin anahtarının kopyalanması için orijinal anahtara ihtiyaç vardır. Bu anahtarın kaybedilmesi halinde, sistemin değişimi gerekebilir. Anahtar üzerinde yer alan çipin kopyalanabilmesi için bazı yazılımlardan yardım alınması gerekiyor. Immobilizer Anahtar Ekipman ve yazılım yeterliliği sayesinde orijinal anahtar gibi işlev gören ikinci bir yedek anahtar kopyalanabilir.

Oto yedek anahtar hizmetlerimiz profesyonel olarak yapılmaktadır. Aracınızın markası ne olursa olsun Güzel Çilingir oto yedek anahtar tecrübeli kadrosuyla kısa sürede yapmaktadır. Müşteri memnuniyeti sağlamak adına oto anahtar kopyalama hizmetleri uygun fiyatlara yapılmaktadır. Bu sayede müşteri ağımızı da genişletmiş oluyoruz. Alanya oto anahtar olarak da girişimlerimiz bu sektörde devam etmektedir.

  • 187 görüntülendi
  • 0
  • 30 Temmuz 2018
Etiketler : , ,