Araba Anahtar Sistemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Araba Anahtar Sistemi Teknoloji ilerledikçe araçlarla ilgili yenilikler de sürüş performansını ve araç güvenliğini artırıyor. Araç güvenliğinin sağlanmasına yönelik yapılan çalışmalar arasında çeşitli seçenekler var. Son dönemlerde, parmak izinden sahibini tanıyan, göz taraması yapan araçlar modelleri imal edilmeye başlandı. Ancak henüz araba anahtarı usulüne alternatif bir sistemin gelişiminden söz edemeyiz.

Araba Anahtar Sistemi Neden yeniliğe ihtiyaç var?

Aracı aldıktan sonra koruyabilmek için bazı tedbirlerin alınması lazımdır. Bu konuda, araba üreticileri tarafından da titizlikle yapılan çalışmalar var. Anahtar sistemlerinin değişimi ve gelişimini bu yönden okumak gerekiyor. eğer sistemler, geleneksel halleriyle kalmaya devam etseydi, daha fazla araç hırsızlığı haberlerini duyar olurduk.

Araba Anahtar Sistemi Anahtar sistemlerindeki değişim

Araba anahtarı sistemlerinin çilingir masasında kopyalanabilen sıradan teknoloji olması, binlerce liralık aracın beş liralık bir maliyetle yapılan sahte anahtarla çalınmasına neden olabiliyordu. Şimdi ise, immobilizer sistemi var ve araba anahtarlarıyla ilgili sistemin eşleşmesi lazımdır. Eşleşmediği zaman, ateşleme devreye girmiyor ve araç hareket edemiyor. Bu sistem, henüz aşılmadı ama daha güveni anahtar sistemi üzerinde çalışmalar devam ediyor.

Gel gelelim, her zaman ikinci bir anahtara ihtiyaç vardır. Biri kaybolduğu zaman, ikincisini devreye almak gerekiyor. Bunun için yetkili bayiler veya sanayi sitelerindeki anahtarcılardan hizmet alınması lazımdır. Araca uygun anahtarın kopyalanması için araç üreticisinden ilgili kod talep ediliyor. Ya da, kopyalama programlarıyla eşleşme sağlanabiliyor.

Oto yedek anahtar hizmetlerimiz profesyonel olarak yapılmaktadır. Aracınızın markası ne olursa olsun Güzel Çilingir oto yedek anahtar tecrübeli kadrosuyla kısa sürede yapmaktadır. Müşteri memnuniyeti sağlamak adına oto anahtar kopyalama hizmetleri uygun fiyatlara yapılmaktadır. Bu sayede müşteri ağımızı da genişletmiş oluyoruz. Alanya oto anahtar olarak da girişimlerimiz bu sektörde devam etmektedir.

  • 208 görüntülendi
  • 0
  • 16 Temmuz 2018
Etiketler : , ,