Çipli Anahtar Kopyalama

Çipli Anahtar Kopyalama Anahtar sistemleri giderek değişime uğruyor. Eski anahtar sistemleri, çipsiz olarak imal ediliyor ve neredeyse her aracın anahtarını çilingirlerde bile yapabilmek mümkün oluyordu. Ancak şimdi böyle bir durum söz konusu değildir. Çipli anahtar denilen immobilizer ortaya çıktı. Bu sistem, her aracın ve modelin kendisine has bir kodla çalışmasını sağlıyor. Anahtar çipi ile immmobilizer isteminin eşleşmemesi halinde ateşleme meydana gelmiyor.

Çipli Anahtar Kopyalama Neden çipli sistemlere gerek duyuldu?

Öncelikli nedeni araç güvenliğinin sağlanmasıdır. Araçların çalınmasını önlemek için kontak sisteminin yeniden tasarlanması mecburiydi. Araç üreticileri, çipli sisteme geçerek anahtar ve kontak sisteminin eşleşmesini sağladılar. Böylece, araçların düz kontak gibi işlemlerle çalışmasının önüne geçildi. Artık araçların düz kontak yapılarak çalınabilmesi mümkün değildir. tabi bu iyi bir gelişmedir, ancak orijinal anahtarın kaybolması halinde aracın çalışmasını sağlamak mümkün değildir.

Çipli Anahtar Kopyalama

Çipli Anahtar Kopyalama Ne yapmak lazımdır?

Anahtarın yedeğini almadığınızı düşünün. Daha sonrada kaybettiğinizi… Bu durumda, orijinal anahtar gibi çalışacak bir anahtar kopyalamak mümkün olmayabilir. ama yetkili servislerden ve sanayicilerden hizmet alınarak, sisteme uygun anahtar kopyalama işlemi yapılabilir. İşin en garantisi ise, orijinal anahtar kaybolmadan önce bir kopyalama işleminin yapılmasıdır. Orijinal anahtar kullanılarak yapılan kopyalama sayesinde, aracınızı çalıştıracak ikinci bir anahtara sahip olabilirsiniz. Bu kopyalama işlemi, birtakım kopyalama programlarından yardım alınarak başarılı bir şekilde icra edilebiliyor. Ancak çok özel araçların sistemi kopyalanamayabilir.

Oto yedek anahtar hizmetlerimiz profesyonel olarak yapılmaktadır. Aracınızın markası ne olursa olsun Güzel Çilingir oto yedek anahtar tecrübeli kadrosuyla kısa sürede yapmaktadır. Müşteri memnuniyeti sağlamak adına oto anahtar kopyalama hizmetleri uygun fiyatlara yapılmaktadır. Bu sayede müşteri ağımızı da genişletmiş oluyoruz. Alanya oto anahtar olarak da girişimlerimiz bu sektörde devam etmektedir.

  • 318 görüntülendi
  • 0
  • 16 Temmuz 2018
Etiketler : , ,